Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacja dotycząca przyjęcia dawki przypominającej szczepionki przeciwko COVID-19

Szanowni Państwo,

w związku z pojawieniem się możliwości przyjęcia dawki przypominającej po 6 miesiącach od zakończenia podstawowego schematu szczepienia przeciwko Covid-19, uprzejmie informujemy, że od dnia 13.11.2021 r. będą wydłużane Unijne Certyfikaty Covid na okres 1 roku od daty przyjęcia dawki przypominającej.

W przypadku osób, które przyjęły dawkę dodatkową uzupełniającą (podawaną osobom z upośledzeniem odporności, u których odpowiedź immunologiczna na szczepienie mogła być niewystarczająca – o których mowa w Komunikacie nr 11 i 12 Ministra Zdrowia), decyzja w kwestii wydłużenia ważności Unijnych Certyfikatów Covid zostanie podjęta po uzyskaniu pozytywnej rekomendacji Rady Medycznej.

Przypominamy, że celem wprowadzenia Unijnych Certyfikatów Covid jest ułatwienie swobodnego przemieszczania się w obrębie Unii Europejskiej.

Biorąc pod uwagę powyższe, informujemy, iż Nasi pacjenci, którzy przyjęli przypominającą dawkę szczepionki w SP ZOZ w Czersku mogą uzyskać wydruk Unijnego Certyfikatu Covid.

Ponadto UCC dostępne są do pobrania za pośrednictwem Indywidualnego Konta Pacjenta (IKP).

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2021-11-15 14:22przez:
Opublikowano:2021-11-15 14:24przez:
Podmiot udostępniający: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Czersku
Odwiedziny:1514

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.