Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Instrukcje

INSTRUKCJA O SPOSOBIE REALIZACJI E-RECEPTY

Pacjencie, jeśli chcesz zrealizować e-receptę, potrzebujesz numer PESEL oraz specjalny kod, który możesz otrzymać:

  • Od lekarza podczas teleporady lub podczas wizyty osobistej.
  • Od pracownika przychodni, który przekaże Ci go zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami poprzez SMS lub rozmowę telefoniczną.
  • W przypadku posiadania Internetowego Konta Pacjenta otrzymasz SMS oraz e-mail. Jeśli potrzebujesz pomocy przy założeniu IKP, skontaktuj się z nami, a nasz personel udzieli Ci pomocy.

Lekarz może zapisać Tobie leki na dłuższy okres. Zachowaj wówczas kod recepty, aby móc sukcesywnie realizować zakup leków w aptece, w której rozpocząłeś realizację e- recepty. Jeśli przyjmujesz leki na stałe, zadbaj o to, by je zamówić przynajmniej z tygodniowym wyprzedzeniem.

INSTRUKCJA O SPOSOBIE REALIZACJI E-SKIEROWANIA

Pacjencie, gdy podczas wizyty zajdzie taka potrzeba, lekarz może skierować Cię do poradni specjalistycznej. Wystawi wówczas skierowanie elektroniczne. Od lekarza otrzymasz wydruk elektronicznego skierowania zawierający kod PIN, który umożliwi rejestrację u innego świadczeniodawcy. Pamiętaj, że do rejestracji potrzeby jest Ci też numer PESEL.

INSTRUKCJA O SPOSOBIE REALIZACJI E-ZLECENIA NA WYROBY MEDYCZNE

Jeśli są wskazania medyczne, lekarz może zadecydować o wystawieniu zlecenia na wyroby medyczne. Zlecenie na wyroby medyczne wystawia lekarz lub uprawniony pracownik, drukuje i przekazuje pacjentowi. Ze zleceniem możesz udać się bezpośrednio do apteki lub sklepu medycznego w celu realizacji zlecenia. Jeśli zakup wyrobów medycznych jest cykliczny, zapisz sobie numer zlecenia, aby móc kontynuować zakupy w aptece lub sklepie medycznym, gdzie rozpocząłeś realizację zlecenia.

INSTRUKCJA O SPOSOBIE REALIZACJI ZLECENIA BADAŃ DODATKOWYCH, W SZCZEGÓLNOŚCI LABORATORYJNYCH LUB OBRAZOWYCH

Pacjencie, w razie konieczności, podczas wizyty, lekarz rodzinny wystawi skierowanie na badanie dodatkowe:

  • Badanie USG (będące w kompetencji lekarza POZ) realizowane jest w Przychodni
    w Czersku. W celu umówienia terminu badania powinieneś skontaktować się
    z rejestracją Przychodni w Czersku.
  • Badania laboratoryjne są zlecane zdalnie przez lekarza rodzinnego do gabinetu zabiegowego. W celu realizacji badania powinieneś udać się do punktu pobrań lub umówić się na pobranie.
  • Badanie EKG zlecane jest przez lekarza rodzinnego do gabinetu zabiegowego.
    W celu realizacji badania powinieneś umówić się w gabinecie zabiegowym.
  • Badanie RTG realizowane jest tylko i wyłącznie w placówkach z którymi przychodnia ma podpisaną umowę. Miejsce wykonywania badania jest wskazane na skierowaniu.  Każdy pacjent ma możliwość założenia Internetowego Konta Pacjenta. Dostęp można uzyskać na 2 sposoby:
INSTRUKCJA O MOŻLIWOŚCI ZAŁOŻENIA PRZEZ PACJENTA INTERNETOWEGO KONTA PACJENTA

Każdy pacjent ma możliwość założenia Internetowego Konta Pacjenta. Dostęp można uzyskać na 2 sposoby:

  • Za pomocą Profilu Zaufanego można zalogować się do IKP. Jeśli jeszcze go nie masz, możesz założyć przy pomocy instrukcji dostępnej na stronie internetowej: https://pz.gov.pl/dt/index.
  • Do IKP można zalogować się za pomocą e-dowodu.

Jeśli potrzebujesz pomocy przy założeniu IKP, skontaktuj się z nami, a nasz personel udzieli Ci pomocy. Dzięki IKP masz w jednym miejscu swoją dokumentację medyczną (np. e- recepty,
e- skierowania), informacje o zaleconej dawce leków, zaplanowanych
i udzielonych świadczeniach refundowanych przez NFZ.

 

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2021-03-15 10:22przez:
Opublikowano:2021-03-15 00:00przez:
Podmiot udostępniający: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Czersku
Odwiedziny:5768

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.